Asmeninių tinklaraščių mirtis?

Labai seniai nerašiau šiame tinklaraštyje, teko net gi prisiminti, koks prisijungimo adresas. Kodėl dabar čia rašau? Nes nustebau, jog kai kurie mano įrašai per visą mano daugiau nei metus trukusį neaktyvumą buvo šiek tiek komentuojami. Todėl šiek tiek jaučiuosi pakylėtas ir atsirado noras atgaivinti šį tinklaraštį.

Tiesa, praėjus 10 minučių ir atslūgus entuziazmui, galvoje pradėjo kirbėti kita mintis. Ar asmeniniai tinklaraščiai nėra atgyvena? Galbūt tik man taip atrodo, greičiausiai todėl, kad aš asmeniškai jau nebeskaitau kitų tinklaraščių, nebent randu nuorodas socialiniuose tinkluose ir jos mane sudomina. Drįsčiau teigti, jog socialiniai tinklai nugvelbė daugumą asmeninių tinklaraščių autorių. Jei Twitter ar Facebook neatrodo labai patogūs tokiam “bloginimui”, tai Google+, tiek ten esančios auditorijos, tiek funkcionalumo dėka, atrodo patogi alternatyva asmeniniams tinklaraščiams.

Norėčiau komentaruose išgirsti jūsų nuomonę šiuo klausimu. Ar patys persikėlėte iš asmeninių tinklaraščių į socialinius tinklus?

4 comments on “Asmeninių tinklaraščių mirtis?”

 1. Svecias Reply

  Sveikas,

  kaip cia pasakius atgyvena, kodel kazkas kazkur turi i kazka ziureti kas populiaru, o kas ne, asmeninis tinklarastis ir yra asmeninis tinklarastis kas nori parasyti kazka panasiai kaip ir sau tas ir raso, kam idomios tavo mintys tas skaitys jas, o jeigu tu nerasai metus laiko nieko tai kaip tu nori buti kazkam idomus? ar siulai lankytojui skaityti tuos pacius irasus 🙂 cia gal ne atgyveno, o useriai pasidare ispizdeje ir tingi parasyti ilgesni straipsni negu twitter`io zinute :DD

 2. Justinas Reply

  Sveikas, sutinku su tavim. Realiai, tai asmeniniame tinklaraštyje kažką super vertingo skaitytojui rašyti ko gero neapsimoka, nes straipsnį ras nebent paieškoje… Manau logiškiau būtų rašyti į kokį spec. blogą, tokį kaip fwd.lt, kur didesnis skaitytojų ratas.

 3. Aurelijus Reply

  Nemanau, kad asmeniniai tinklaraščiai miršta. Tinklaraščiai gyvavo prieš visus tuos twiterius ir feisbukus, galbūt tame ir yra bėda, kad jie visad buvo, kažkur, tyliai ramiai tūnantys apie kuriuos žino tik besidomintys ar kaip nors aplinkinių atvesti. Atsiradus feisbukui atėjo nauja interneto naudotojų karta, kuriem tai tapo natūralia priemone saviraiškai, kas kitiem anksčiau buvo tinklaraščiai. Tiesiog išaugus interneto mąstam greta užaugę feisbukai ir twiteriai ne tiek išstūmė tinklaraščius, kiek sudarė naują, atskirą nišą naujiem interneto naudotojams. Dar ir dabar apstu asmeninių tinklaraščių, kuriuos žmonės skaito ir noriai dalyvauja diskusijose, nes tai yra tiesiog kita kultūra. Aišku, yra žmonių kurie palieka bloginimą ir pasirenka greitą maistą – feisbuką ar twiterį, bet tai nereiškia, jog tinklaraščiams artėja galas. Viskas priklauso nuo tinklaraštininko kuriamo produkto. Jei norima paprastai rašyt apie tai, ką šiandien veikei, tai galbūt reikia eit į feisbuką. Jei nori rašyt kitaip, galbūt įdomiau, apie tai ką šiandien veikei – tinklaraštis pati tinkamiausia vieta, o tokiu atveju ir bus kas skaitytų tai. (aišku, rašoma ne vien apie tai, ką veikia tinklaraštininkas, rašomos ir nuomonės ir betkas kito, kas tam žmogui įdomu, bet esmės tai stipriai nekeičia)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *