Club Atlético Boca Juniors

Daugiau nei prieš šimtą metų, 1905 m. balandžio 3 d., penki imigrantai iš Italijos, vakariniame Buenos Airių (Argentinos sostinė) kvartale La Boca įkūrė klubą Boca Juniors. Tuos šiknius galima tik pagirti, nes šiais laikais Boca jaunimo mokykla išugdo daug perspektyvių futbolininkų, kurie vėliau tampa pasaulinio lygio žvaigždėmis. Apie tai šiek tiek vėliau.

Klubas egzistavimo pradžioje buvo labiau mėgėjiškas, žaidė mėgėjų lygose. Pirmasis Boca Juniors profesionalus mačas buvo sužaistas 1931 m. gegužės 31 d. Ar matėte kada nors rožinės spalvos futbolo marškinėlius? 😀 Būtent tokios spalvos marškinėlius dėvėjo komandos futbolininkai pirmaisiais klubo metais. Dabar spalva štai tokia:

Koks klubas be savo emblemos? Štai kokia seka keitėsi klubo herbai:

20 a. pradžioje Boca Juniors neturėjo nuolatinio stadiono, kur galėtų žaisti savo namų rungtynes. Pirmuosius dešimtmečius klubas pakeitė nemažai stadionų, kol pagaliau 1938 m. pradėjo statyti savo stadioną. Stadionas buvo baigtas gan greitai, 1940 m. Po trylikos metų, stadione buvo pastatytas trečiasis aukštas (smagiai atrodo). Stadionui suteiktas pavadinimas Estadio Alberto J. Armando, tačiau plačiau žinomas savo slapyvardžiu – La Bombonera (šokolado dėžutė). 1995 – 96 m. stadionas buvo renovuotas (tai tikiu, kad po 55 metų prireikė renovacijos :D). Dabar stadionas talpina 57 395 priešininkų kraujo ištroškusius žiūrovus. Gauti bilietus į Boca Juniors rungtynes sunku, o į Superclasico derbį prieš River Plate – LABAI sunku. Štai viena nuotrauka. Visi įsiamžinę laukia bilietų.

Užsiminiau apie Superclasico. Taip skambiai vadinamas Buenos Airių derbis tarp Boca Juniors ir River Plate. Nepatvirtintais duomenimis Boca palaiko 40%, o River 32% visų Argentinos futbolo fanų. Iki 2009-02-09 komandos sužaidė 322 tarpusavio rungtynes, iš kurių 118 laimėjo Boca Juniors, 104 – River Plate, 1ygiai šimtas baigėsi lygiosiomis. Gana statistikos. Šis derbis yra daugiau nei futbolo rungtynės, tai įvykis, dėl kurio dviems valandoms sustoja Buenos Airių gyvenimas. Superclasico buvo įtrauktas į sąrašą sporto įvykių, kuriuose žmogus turi apsilankyti per savo gyvenimą (50 sporting things you must do before you die). Ir įtrauktas ne bet kokioje vietoje, o pirmoje.

Kaip minėjau įrašo pradžioje, Boca Juniors jaunimo akademijoje išauginama daug puikių futbolininkų. Tinklapis fourfourtwo.com buvo paskelbęs, jog geriausia jaunių akademija pasaulyje – Boca Juniors. Sunku nesutikti, kai žinai, jog šiuo metu pasaulyje žaidžia 138 futbolininkai, pabaigę šią akademiją, iš viso 35 lygose (36 Argentinoje, 20 Ispanijoje, 10 Italijoje, 3 Anglijoje). Garsiausi dabar žaidžiantys: Carlos tevez (Man Utd), Fernanado Gago (Real Madrid.), Nicolas Burdisso (Inter Milan), Ever Benga (Valencia, paskolintas Athletico Madrid’ui).

Kur sėkmės paslaptis?

Boca turi futbolo skautus kone kiekviename kaimelyje. Tuo žvalgu gali būti mokytojas, kepėjas ar policininkas, tačiau jie ne tik dirba pagal profesiją, tačiau atlieka ir skautų funkcijas. Žvalgų vadas Jorge Griffa nuolatos keliauja po šalį ir renka informaciją iš tų vietinių skautų. Šiuo metu Boca turi duomenis apie 25 tūkstančius žaidėjų.

Klubo tikslas – 9 iš 11 žaidėjų turi būti išauginti klubo jaunimo akademijoje (koks Europos klubas galėtų apie tai pasvajoti?). Dėl šios priežasties jauniai žaidžia tokia pat formuote, kaip ir pagrindinė komanda (4-3-1-2).

Jauniai nuo mažens pratinami prie suaugusiųjų ritmo. Jie taip pat turi sunkų priešsezonį. Visi jie žino, kad anksčiau ar vėliau turės progą patekti į pagrindinę komandą, tačiau tik tada, jei stengsis. Konkurencija yra milžiniška, šiek tiek atsipalaiduosi ir skrisi iš akademijos.

Boca turi apie 300 atstovybių visame pasaulyje, kas jiems leidžia rasti daug talentingų žaidėjų užsienyje. Tiesa, Boca nepraleidžia progos užsidirbti iš tokių surastų žaidėjų… Tačiau atlygis pelnytas.

3 comments on “Club Atlético Boca Juniors”

 1. pozas Reply

  Idomus straipsnelis apie Boca, lauksim tesinio 🙂 o kalbant apie rozines aprangas tai Palermo su panasiom losia :DD

 2. Indre Reply

  vat as laukiau toj eilej prie bilietu kai zaide Boca Juniors kazkokias finalo rungtynes pernai kovo men., mes durneliai galvojom nusipirksim prie kasu bilietus 😀 ir dvi val prasistumdem toj eilej, buvo baisu, paskui vietiniai sake kad jus beprociai, gerai kad sveiki likot. Bilietu i Boca Juniors isvis praktiskai neimanoma gauti, del to kad juos visam sezonui turi klubo fanu nariai kuriu yra apie 100 000 Buenos Airese.
  Paskui norejom eiti ibara ziureti varzybu su alum kaip iprasta, tai bara suradom, bet alaus niekas nedave, nes Buenos Airese kai vyksta futbolas uzdrausta vartoti alkoholi 😀

 3. Justinas Reply

  WOW. Smagus pasakojimas. Gal turi kokių nuotraukų ar šiaip kokios medžiagos iš tų įvykių? 🙂 Jei ką, justinas@lelys.lt arba skype xoxbet 🙂 Labai būtų įdomu pamatyti 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *