Pasaulio ir Lietuvos teniso dievukai

Nusprendžiau skirti dėmesio Lietuvoje nepopuliarioms sporto šakoms. Pirmoji jų – tenisas. Jei iki šiol apie šią labai seną sporto šaką nežinote visiškai nieko, tai perskaičius šį straipsnį Jūsų galvoje raukšlių tikrai padaugės.

Tenisas yra populiarus žaidimas, žaidžiamas tarp dviejų žaidėju(vienetai) arba dviejų komandų po du žaidėjus(dvejetų). Žaidėjas rakete turi atmušti tuščiavidurį guminį kamuoliuką, padengtą veltiniu, virš tinklo į savo oponento kortą. Kilęs 19 amžiuje Europoje, pirmiausia paplito tarp angliškai kalbančių pasaulio šalių. Dabar tenisas yra Olimpinė sporto šaka ir yra žaidžiamas įvairaus amžiaus grupėse. Pagrindiniai pasaulio turnyrai: Australian Open, French Open, Wimbledon, US Open. Taigi tenisas yra tikrai labai populiari sporto šaka visame pasaulyje.

1990 birželio 21d. Kuo ypatinga ši data? Tądien gimė Ričardas Berankis. O kas tas Ričardas Berankis, paklausite Jūs manęs. O aš jums atsakysiu – Lietuvos teniso vunderkindas. Ričardas Berankis tenise yra tas pats kaip Arvydas Sabonis krepšinyje. Lietuvoje tokio lygio tenisininko dar nebuvo. Ričardas tenisą žaisti pradėjo būdamas dvejų metų. Dar būdamas dešimties metų buvo priverstas palikti tėvus ir išvažiuoti į kitą miestą. Dabar Ričardui septyniolika metų, jis dešiniarankis, o geriausia danga – hard’as. Šiuo metu su treneriu Remigijum Balžeku treniruojasi užsienyje. Jaunasis tenisininkas jaunių reitinge – 20-tas. Aukščiausiai buvo pakilęs į 11-tą vietą, tai buvo šių metų (2007) pradžioje. Šiais metais vienetų turnyruose iškovojo 10 pergalių ir patyrė 7 pralaimėjimus, dvejetų turnyruose pasiekimas panašus – 10-6. Specialistai teigia, kad jau dabar Ričardas Berankis yra pasaulinės klasės tenisininkas. Pakanka paminėti, kad 2004m. laimėjo Europos “Masters” turnyrą, iš kart po to laimėjo ir pasaulio jaunių čempionatą. Taigi lieka laukti, kada Ričardo žvaigždė sužibs suaugusiųjų turnyruose.


Negaliu netarti žodžio apie savo dievuką teniso kortuose, dar 2006m. rugsėjo 3d. karjerą baigusį Andre Kirk Agassi. Šis gabiausias visų laikų amerikietis tenisininkas gimė birželio 29, 1970-aisiais metais, Las Vegase. Ten gyvena ir dabar. Andre Agassi laimėjo aštuonis Grand Slam vienetų turnyrus ir Olimpinį aukso medalį 1996m. Atlantoje. Jis yra vienas iš penkių vyrų, sugebėjusių per visą savo karjerą laimėti visus keturis Grand Slam turnyrus (Australian Open net keturis kartus – 1995, 2000, 2001, 2003; French Open – 1999; Wimbledon – 1992; U.S. Open – 1994, 1999). Jis yra vienintelis žaidėjas laimėjęs visus Grand Slam titulus, laimėjęs Tennis Masters taurę, buvęs dalimi komandos, laimėjusios Davis Cup ir laimėjęs Olimpinį aukso medalį. Andre laimėjo 17 ATP Masters Series turnyrų – daugiau nei kuri nors kitas tenisininkas. Agassi vadinamas geriausiu tenisininku nuo 1965m. iki 2005m. Pasitraukė iš teniso dėl nepastovaus(judančio) stuburu slankstelio. Andre Agassi yra vedęs kitą teniso legendą – vokietę Steffi Graf (Grand Slam turnyrų laimėjo netgi daugiau nei vyras – 4 Australian Open, 6 French Open, 7 Wimbledon, 5 U.S. Open titulai, tai kuris jų šeimos galva?!), bet kuriam šiek tiek anksčiau besidomėjusiam tenisu, ji yra žinoma kaip puiki tenisininkė. Šeimyniniame gyvenime sekasi ne ką prasčiau nei kortuose – pora susilaukė dviejų vaikų. Tai tiek trumpai apie teniso kortų dievuką Andre Agassi.

Baigdamas straipsnį neverksiu, kaip verkė tūkstančiai teniso mylėtojų pasitraukiant Andre Agassi, tačiau palinkėsiu sėkmės lietuvių talentui Ričardui Berankiui. Norėtųsi, kad Lietuvoje būtų ne vienas tokio lygio tenisininkas, garsinantis mūsų šalies vardą, tačiau bent jau dabar tai telieka norais… Nuoširdžiai tikiuosi, kad ateityje norai išsipildys. Galbūt Jūsų sūnus sutvertas tenisui..?

[QUOTE][b]Papildyta: R.Berankis laimėjo neoficialų pasaulio jaunių teniso čempionatą![/b](2007-12-09)[/QUOTE]