Windows XP registro atstatymas

Prieš keletą dienų pas mane atsidūrė nešiojamasis kompiuteris su Windows XP OS. Pasipuošęs The Blue Screen of Death. Pasidalinsiu savo veiksmais gaivinant sistemą, galbūt kam nors pravers.

Klaidos kodas:

Stop: C0000218 {Registry File Failure} Registry cannot load the hive (file): SystemRootSystem32ConfigSOFTWARE

Išvertus į žmonių kalbą: “sulūžo” registro failas, savyje laikantis informaciją apie programinę įrangą. Aš matau du galimus sprendimus.

a) Užsikrauti Windows XP diegimo diską ir pereiti į “recovery console” (Repair) rėžimą. Ten atlikti tokias dvi komandas:

ren c:windowssystem32configsoftware software.old
copy c:windowsrepairsoftware c:windowssystem32config

b) Užsikrauti kokį nors Linux Live diską. Tuomet mums reikia prijungti (mount) diską ar skirsnį, kuriame yra įdiegta Windows XP sistema. Tačiau reikia žinoti, kokį vardą tas diskas ar skirsnis turi sistemoje. Tam panaudosime komandą sudo fdisk -l . Gausite panašų vaizdą kaip 1 paveikslėlyje (pas mane 4 kietieji diskai, jūsų atveju gali būti mažiau turinio). Skirsniai žymimi /dev/sda1, /dev/sda2 ir t.t. Tereikia išsirinkti, kuriame Windows XP instaliacija.

Tuomet sukursime prijungimo tašką ir prijungsime diską:

sudo mkdir /media/xp
sudo mount /dev/sdb1 /media/xp

Diskas prijungtas, lieka nukopijuoti reikiamą bylą, kaip tai darėme variante a. Kaip ir anuo atveju, taip ir dabar, susikursime atsarginę bylos kopiją:

mv /media/xp/WINDOWS/system32/config/software /media/xp/WINDOWS/system32/config/software.old
cp /media/xp/WINDOWS/repair/software /media/xp/WINDOWS/system32/config/software

Svarbu. Atstačius programinės įrangos registro bylą iš repair direktorijos gali tekti iš naujo įdiegti didžiąją dalį programinės įrangos. Ji niekur nedingsta, tačiau nebepasileidžia.1 pav. fdisk -l komandos išvesties pavyzdys

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *